O salt
Dowiedz się więcej na nasz temat

Salt Aviation to niewielki zespół z nieproporcjonalnie dużą ilością ciekawych pomysłów. Poza organizacją lotów zapoznawczych od wielu lat zajmujemy się szkoleniami lotniczymi. Zainteresowanych szkoleniami lotniczymi zapraszamy na naszą stronę www.salt.aero. Jako organizacja zdobyliśmy już solidne doświadczenie; obecnie cały czas pracujemy nad umacnianiem pozycji.

Wyróżnia nas to, że posiadamy i użytkujemy własne statki powietrzne – śmigłowce, samoloty i wiatrakowiec. Dbamy o nie, serwisując we własnej stacji obsługowej.

Takie rozwiązanie to z jednej strony gwarancja szybkiej obsługi i stanu technicznego floty; z drugiej gwarancja bezpieczeństwa pasażerów. Mamy zasadę, że nie spuszczamy oka z naszych maszyn.

Na co dzień działamy na dwóch lotniskach: Warszawa Babice i Warszawa Modlin, ale równie chętnie podejmujemy się organizacji spontanicznych akcji w terenie.

Kontakt z nami wyjaśni wszelkie wątpliwości:
tel. 518 111 101
oraz www.salt.aero

Poznaj naszych pilotów

Marcin Szamborski

Pasjonat lotnictwa, współwłaściciel Salt Aviation. Zanim zabrał się za latanie śmigłowcami, wykonał ponad 1200 skoków ze spadochronem. Doświadczenie pilotażowe uzupełnia regularnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach śmigłowcowych w różnych częściach świata. To, co nowe i wartościowe sukcesywnie wprowadza w Salt Aviation.

Halina Kubacki

Pilot śmigłowcowy oraz instruktorka szkolenia w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Salt Aviation; obecnie jest jedyną kobietą szkolącą na naszych śmigłowcach przyszłych pilotów.

Maciej Grzeszczuk

Maciek jest instruktorem i pilotem samolotowym. Zajmuje się też nadzorem nad obszarem szkoleń załóg lotniczych jako Zastępca Kierownika Szkolenia operacji specjalistycznych. Jako instruktor prowadzi szkolenia praktyczne do licencji PPL i CPL; jest też doskonałym instruktorem wiedzy teoretycznej. W czasie wolnym żegluje, głównie po słonych akwenach.

WIESŁAW JARZYNA

Wiesław jako pierwszy w Polsce zdobył uprawnienia do pilotowania wiatrakowców. Znany popularyzator wiatrakowców, uznany pilot i instruktor wiatrakowcowy oraz oblatywacz 1 klasy. Fabryczny wiatrakowcowy Test Pilot i ekspert PKBWL. Wiesław jest laureatem Lotniczego Orła 2011. Jego hobby to modelarstwo lotnicze.

SEBASTIAN KOMOSA

Sebastian jest instruktorem szkolenia i pilotem śmigłowcowym oraz Zastępcą Kierownika Szkolenia ATO Salt Aviation i Zastępcą Kierownika Operacji Lotniczych. Z firmą związany od 2009 roku, wcześniej pracował jako specjalista Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu, jak również wykonywał zadania na śmigłowcu Bell 206 w lotnictwie Policji. Od 2013 roku bierze udział w zawodach śmigłowcowych jako sędzia.